Столичен хирург върна към живота две сестри, извадени от морето в Поморие

https://crimes.bg/index.php/inczidenti/stolichen-hirurg-varna-kam-zhivota-dve-sestri-izvadeni-ot-moreto-v-pomorie/169276 Crimes.bg
Столичен хирург върна към живота две сестри, извадени от морето в Поморие

Опасно море през август. Само за вчерашния ден над 20 души са спасени от удавяне по Южното Черноморие. В един от случаите хирург от столичната болница "Света Анна", който е на почивка в Поморие, връща към живот две момичета, попаднали в капана на вълните на централния плаж в морския град.

Вчера следобед двете сестри на 16 и 18 години влезли в морето и то ги повлякло навътре.

"Момичетата бяха уплашен и плюс това не можеха да плуват, а морето беше бурно и се дърпаше", заяви пред БНТ Калин Чомпов, старши спасител. 

"Влязохме с буй. И другите колеги се намесиха, джетовете помогнаха", добави друг спасител Радостин Пеев.

Спасители успяват да изведат двете момичета на брега.

"Състоянието им беше пред пропадане", каза Калин Чомпов.

На плажа се появява и доц. Константин Димов, който в същото време бил на почивка със семейството си. Виждайки състоянието на момичетата започва да ги реанимира.

"Едното от девойките беше в по-тежко състояние. В началото беше неадекватно. Слава Богу не се наложи да правя нещо кой знае какво. Това са нормални, стандартни от всички известни мероприятия - да се обърне пострадалият настрани, да се наведе главата надолу, да се предизвика повръщане, за да може да излезе водата, както от стомаха, така и от белия дроб", сподели доц. Константин Димов, лицево-челюстен хирург от УМБАЛ "Св. Анна" – София.

Лекарят успял да върне жизнените показатели на момичето. Заедно със сестра ѝ са откарани за преглед в болницата. Ден по-късно, доцент Димов консултира пациенти в Бургас. След случката на плажа, не се чувства герой.

"Нормално е, за това сме обучавани, за това сме учили и от чисто човешка гледна точка трябва да съумеем да помогнем и да съхраним, доколкото е възможно, живота на всички, които са около нас", каза още доц. Константин Димов. 

Само за вчерашния ден над 20 души са спасени от удавяне на различни плажове по Южното Черноморие.

https://www.focus-news.net/

Коментирай

С използването на сайта вие приемате, че използваме „бисквитки" за подобряване на преживяването, персонализиране на съдържанието и рекламите, и анализиране на трафика. Вижте нашата политика за бисквитките и политика за поверителност.